דף הבית » מרכז מידע » עונה מומלצת

עונה מומלצת

קוסטה ריקה נמצאת על קו המשווה לכן אין כאן שעון חורף או שעון קיץ. הטמפרטורה די קבועה כל השנה. בהרים קריר וכמעט כל יום גשום אך בחופים חם כל השנה. בעונה היבשה (דצמבר עד אפריל) יש מעט גשמים אך הלחות עדיין חוגגת. בעונה הירוקה (מאי-אוגוסט) גשום אך לא כל יום ובעיקר בערבים/לילות. ביום יש שמש וחם מאוד. בחודשים הגשומים (ספטמבר-נובמבר) חם ולח, הימים לפעמים מעוננים, לפעמים גשומים ולפעמים שמשיים, גשום בערב/לילה כמעט כל יום.

העונה הירוקה זו עונה מרהיבה ביופיה, בעונה הזו ניתן לראות לוייתנים, הטלות צבי ים ולחוות את הטבע במיטבו. רוב הגשמים יורדים בשעות הערב. קוסטה ריקה היא מדינה של יום ולכן אם אתם באמת רוצים לחוות אותה ולהנות ממנה, קומו מוקדם וצאו לאטרקציה או לטיול. גם התחבורה הציבורית מסתיימת מוקדם ובגדול זו לא מדינה של חיי לילה ומסיבות סוערות. עם זאת, אפשר להגיע לכאן כל השנה וליהנות ממה שיש לכל עונה להציע.

חוף והרבה ירוק בעונה היבשה בקוסטה ריקה
חוף והרבה ירוק בעונה היבשה בקוסטה ריקה

מתי העונה הטובה ביותר לטייל בקוסטה ריקה?

התשובה היא מאוד אינדיבידואלית ותלויה בהעדפות שלכם, בהרכב המשפחתי ועוד. הנה כל המידע שתצטרכו כדי לקבל החלטה מתי להגיע לכאן.

עונה יבשה מול עונה ירוקה

יש שתי עונות טרופיות בקוסטה ריקה: העונה היבשה והעונה הירוקה. דצמבר עד אפריל היא העונה היבשה. מאי עד נובמבר היא העונה הירוקה. בעונה היבשה המון ציפורי שלג רבות מגיעות לאזור הטרופי ויש פחות גשמים. בעוד שהעונה היבשה היא עונת התיירות המוכרת יותר, העונה הירוקה לרוב מועדפת בקרב מי שכבר מכיר את קוסטה ריקה. בעונה הירוקה יש בקרים שטופי שמש (מעולה לטיולי בוקר) וממטרי גשם אחר הצהריים (מושלמים למנוחה קלה אחר הצהריים). בנוסף, כשמגיעים לכאן בעונה הגשומה מקבלים מחירי מלונות מוזלים, פחות תיירים וחיות בר פעילות יותר.

טיפים חשובים לטיול בעונה הגשומה

  • תכננו את הפעילויות שלכם בבוקר – במהלך העונה הגשומה בקוסטה ריקה, בדרך כלל בהיר ושטוף שמש בבוקר וגשום בשעות אחר הצהריים המאוחרות ובלילה. לכן, עדיף לקום מוקדם ולכסות כמה שאפשר במהלך היום לפני שיתחיל לרדת גשם. אם אתם מתכננים לעשות פעילות כמו גלישה, או לצאת לסיור קפה/שוקולד, זיפליין או פארק לאומי קיבעו זאת בבוקר.
  • הצטיידו במעיל עמיד למים – מבול יכול להגיע בלי שום סימן מקדים ולסחוב מטריה זה פשוט לא מספיק. עדיף מעיל עמיד למים כדי למנוע מעצמכם להירטב.
  • לקחת לתיק כיסוי עמיד למים – לפעמים יכול לרדת גשם חזק מאוד, ומים עלולים לחלחל לתיקים ממקומות לא צפויים. אם אתם נושאים בתיק חפצים יקרי ערך, אתם עלולים לאבד אותם בגלל הגשם. לכן, רצוי לשאת תיק עמיד או כיסוי תיק עמיד למים כדי לשמור על החפצים שלכם יבשים ובטוחים.
  • ארזו כראוי – כשאתם מטיילים במהלך העונה הגשומה, בעיקר באיזורי ההרים (מונטה ורדה, לה פורטונה, סאן חוזה, באחוס דל טורו, פואז) מזג האויר קר בשעות הערב ותצטרכו בגדים ארוכים כמו בחורף בישראל. לבישת בגדים ארוכים גם יועילו נגד עקיצות יתושים שתהיו חשופים אליהם יותר בעונה הגשומה. בחופים חם כל השנה ועדיין בימים גשומים יכול להיות טיפה קריר בערב ואולי תרצו לשים עליונית או סווטשירט.
  • רכשו חומר דוחה יתושים (לא להביא מישראל!) –  בעונה הגשומה הסיכויים לעקיצות יתושים יותר גבוה ולכן קנו דוחה יתושים Off בכל סופר או רכשו בבתי המרקחת דוחה יתושים אורגני. עוד המלצה היא לערבב שמן ציטרונלה עם שמן קוקוס או שקדים ולמרוח. בכל מקרה, אל תביאו דוחה יתושים מישראל כי הוא לא יעבוד כאן ביעילות.
  • לא נוהגים בשעות החשיכה – בכל ימות השנה ובעיקר בעיקר בעונה הגשומה. כאשר אתם מתכננים את מסלול הטיול, מומלץ להימנע מנסיעות לילה! מחשיך אחרי 18:00, והראות עלולה להיות נמוכה מאוד בגלל גשם חזק. יתרה מכך, הכבישים של קוסטה ריקה ידועים בכך שהם מלאי בורות, דרכי עפר, רכבים מסנוורים ומשאיות שעושות נסיעות לילה. וכשאינכם מכירים את הדרכים שאתם עומדים לנסוע בהם, וותרו על נהיגה בלילה
  • קחו מרווחי זמן בימים של מעברים מיעד ליעד, צאו מוקדם בבוקר ואל תקבעו פעילות לאותו היום. בקוסטה מפולות בוץ שכיחות מאוד במהלך העונה הגשומה, או לפעמים נהר מוצף והכביש הופך לבלתי עביר. לכן, תמיד עדיף שלא יהיה לוח זמנים צפוף. שמרו מקום לעיכובים ונסיבות בלתי צפויות. ייתכן שדברים לא יתנהלו לפי התוכניות 100% מהזמן, ואתם צריכים להיות סבלניים.
  • היזהרו מהחלקה – אם אתם מתכננים לצאת לטיולים או לבקר במפלים שכוללים בדרך כלל טיולים וטיפוס במעלה ויורד במדרגות אל תעשו את זה ביום גשום. משטחים עשויים להחליק מאוד במהלך העונה הגשומה ואתם לא רוצים ליפול ולפגוע בעצמכם.
  • השכירו רכב בחוכמה – כפי שהוזכר קודם לכן, נפוץ להתמודד עם מפולות ודרכי עפר סחופות במהלך העונה הגשומה. בורות עלולים לצוץ פה ושם. לכן, אם אתם מתכננים לשכור רכב, ודאו שאתם שוכרים רכב שמתאים לכבישים בקוסטה ריקה והכי חשוב שזה יהיה רכב גבוה. בעונה הגשומה רכב 4×4 מומלץ.
  • אם אתם עובדים אונליין הביאו גיבוי לחשמל –  בחלק מהמקומות הנידחים ועיירות החוף, הפסקות חשמל שכיחות במהלך העונה הגשומה. אז תמיד שמרו איתכם גיבוי לחשמל כמו ספק כוח נייד כדי לשמור על המחשב או הסוללה של הטלפון טעונים. שיהיה אצלכם צמוד גם פנס או פנס ראש.

אקלים משתנה

הנופים והאקלים של קוסטה ריקה משתנים מאוד גם לפי האזור. החופים בדרך כלל חמים יותר, וההרים בדרך כלל קרירים יותר.

ככל שאתם נעים דרומה לאורך חופי האוקיינוס השקט, רמות הלחות עולות. החוף הקריבי הוא בדרך כלל חם, לח וגשום כל השנה, עם הפוגה קצרה בספטמבר ובאוקטובר.

לסיכום

אף אחד לא יכול לחזות את העתיד והאדם הטוב ביותר שיכול להחליט מתי כדאי לו לבקר בקוסטה ריקה הוא אתה (או את כמובן).

airalo ad

אם אחרי צהריים גשומים יכולים להרוס את החופשה שלכם, טוסו לקוסטה ריקה במהלך העונה היבשה (דצמבר עד אפריל). אם אתם מתכוונים לחוות את יער הגשם במלוא תפארתו הירוקה, העונה הירוקה (מאי עד נובמבר) תהיה עבורכם בחירה מצוינת.

שאלות נפוצות

כמה עונות יש בקוסטה ריקה?

בקוסטה ריקה יש 2 עונות: העונה היבשה שנמשכת מדצמבר עד אפריל והעונה הירוקה שנמשכת ממאי עד נובמבר. לבדיקת מזג האוויר עכשיו בקוסטה ריקה לחצו כאן.

איפה כדאי לבקר בקוסטה ריקה?

האזור הפופולרי ביותר לטיולים בקוסטה ריקה הוא אזור החוף של האוקיינוס האטלנטי, אבל מומלץ להקשיב למקומיים ולבלות גם באזורים פחות מוכרים כמו לימון ששוכנת לחוף הים הקריבי.

כמה כסף נדרש לחופשה בקוסטה ריקה?

זה תלוי בכם ובאופי החופשה שלכם. כמובן שאם אתם מתכננים טיול אחרי צבא, התקציב שלכם יהיה נמוך משמעותית מאשר אם תבלו בחופשה שתכלול מלונות למשפחות. לקריאת המדריך שלנו על מלונות לפי תקציב לחצו כאן.

Scroll to Top
דילוג לתוכן