דף הבית » תחבורה מקומית

תחבורה מקומית

קל להתמצא בקוסטה ריקה. התחבורה הציבורית די זולה. ישנם שירותי אוטובוסים כמעט לכל עיירה ועיר, ואוטובוסים איכותיים המשרתים את יעדי התיירות העיקריים. גם מוניות יש בשפע והן לא יקרות. התשלום הסטנדרטי עבור נסיעה במונית בין שדה התעופה הבינלאומי למרכז העיר סן חוזה הוא כ-30 דולר. הדרך המהירה ביותר להתנייד בקוסטה ריקה היא בטיסות וכמה חברות תעופה מציעות טיסות יומיות לרוב יעדי התיירות הפופולריים. כאמור, יש מספר דרכים להתנייד ברחבי קוסטה ריקה ונתחיל מהזול ליקר.

אוטובוס קוסטה ריקני

אוטובוסים בקוסטה ריקה

התחבורה הציבורית בקוסטה ריקה די נוחה להוריד את העובדה שהאוטובוסים לא ממוזגים ובעונה החמה זה לא הכי נעים. לפעמים כדי להגיע ממקום למקום יש צורך ביותר מאוטובוס אחד ואפשר לבזבז כמעט יום שלם על נסיעות אז התכנון והתייעצות עם מקומיים חשוב מאוד. האוטובוסים מתחילים בשעות הבוקר המוקדמות אבל גם מסתיימים מוקדם. ברוב הקווים הנסיעה אחרונה תצא בחמש בערב כך שאם אתם רוצים להגיע ליעד יחסית רחוק תמיד מומלץ לצאת מוקדם בבוקר כדי לא לפספס את האוטובוס האחרון. חוץ מזה תמיד יותר נעים להגיע למקום חדש בשעות האור.

התחנות המרכזיות מהם יוצאים אוטובוסים כמעט לכל יעד ברחבי המדינה נמצאות בסאן חוזה (נסיעה לצד הקריבי, למרכז ולצפון) או מפונטארנס (נסיעות לסאן חוזה, לה פורטונה, מונטה ורדה, חאקו, מנואל אנטוניו ולצפון) לנקודות יותר דרומיות בצד הפסיפי תצטרכו להגיע דרך קאפוס (Quepos).

בחוברת הזו תמצאו את המידע הבא: שם עיר, זמני ההגעה והיציאה. שם החברה, כתובת ומספר טלפון של חברת האוטובוסים, תדירות השירות, לוח זמנים ליציאה, לוח זמנים להחזרה, זמן נסיעה ומרחק בקילומטרים. שימו לב שמסלולי הנסיעה עשויים להשתנות ללא הודעה מוקדמת.

כלולים בחוברת גם לוחות הזמנים של המעבורות או הסירות, ושירותי האוטובוסים של מרכז אמריקה.

תכנון טיולים באנר

חברות שאטלים

חברות שאטלים פועלות בכל רחבי המדינה בעונה. סגירת שאטל דרך כל הוסטל או סוכנויות טיולים שיש בכל עיירה בשפע תהיה אמנם יותר יקרה אבל הרבה יותר נוחה ותקצר את הדרך משמעותית.

השכרת רכב בקוסטה ריקה

כל המדינה מחוברת בצורה סבירה על ידי תשתית כבישים פנימית. עורק התחבורה הראשי הוא הכביש הפאן-אמריקאי שחוצה את המדינה בין שני הגבולות ב-Penas Blancas עד ל-Paso Canoas.

airalo ad

מומלץ בחום להשכיר רכב 4×4. רוב החברות בקוסטה ריקה מומלצות ואמינות והמחיר לרכב נע בין 70-80 דולרים ליום כשחשוב מאוד מאוד להקפיד על ביטוח מקיף.

בכל חברות השכרת הרכב תידרשו להעביר בכרטיס האשראי בסביבות 1000$ שיוקפאו לכם בחשבון עד שתחזירו את הרכב.

השכרת רכב – קישור ישיר

באנר השכרת רכב

נהג פרטי

נהג פרטי זה משהו שנהוג אצל זוגות עם ילדים או זוגות מבוגרים. לרוב, הנהג הפרטי משמש גם כמדריך לאורך כל הטיול. מפנק בהחלט אבל משמעותית יותר יקר. בהוסטלים מסויימים מציעים טיולי יום או יומיים עם נהג פרטי כולל אטרקציות וארוחות במחירים אטרקטיביים.

מעברי מים

מעברי המים החשובים בקוסטה ריקה הם:

נהרות

  • בחוף הקריבי: פקוארי, רבנטסון, Caribbean Chrripo, Estrella, ו-Sixaola.
  • בחופי האוקיינוס השקט: Bebedero, Grande de Tarcoles, Coto, Chirripo ו-Parrita.

שדות תעופה

שדה התעופה הראשי של קובטה ריקה הוא נמל התעופה הבינלאומי חואן סנטמריה, הממוקם באלחואלה. שדה התעופה הזה נמצא במרחק של עשרים דקות בלבד מסן חוזה.

בנוסף, נמל התעופה הבינלאומי דניאל אודובר קווירוס, הממוקם בליבריה, גואנקסטה ושדה התעופה Tobias Bolaños הממוקם בפאבס, סן חוזה ומשמש בעיקר לטיסות מקומיות.

ישנם גם שדות נחיתה לטיסות מקומיות ברחבי המדינה כגון: לימון, טורטוגרו, לה פורטונה, טמרינדו, סמארה, טמבור, קוופוס, גולפיטו וסן ויטו.

Scroll to Top
דילוג לתוכן