דף הבית » השכרת רכב בקוסטה ריקה

השכרת רכב בקוסטה ריקה

מהג'ונגלים הטרופיים דרך יערות העננים ועד חופי גן העדן הרבים שבה, קוסטה ריקה היא גן עדן של חיות בר ויעד חובה לכל חובב טבע. יש הרבה מקומות יפים ששווה לבקר בהם בקוסטה ריקה, הרבה בעלי חיים נדירים, והרבה אטרקציות מרגשות שכדאי לעשות. קוסטה ריקה היא מדינה סופר מיוחדת וברגע שרק תתחילו, תרצו לראות כמה שיותר. לכן, השכרת רכב היא צורת התחבורה הטובה ביותר במדינה הזו. הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על השכרת רכב בקוסטה ריקה. 

כמה עולה להשכיר רכב בקוסטה ריקה?

המחיר של רכב שכור בקוסטה ריקה יכול להשתנות כתלות בכמה פרמטרים. חלקם גודל הרכב, מקום האיסוף, משך הזמן וכדומה וחלקם מושפעים מהביטוחים אותם תיקחו. הנה הפירוט ומה שצריך לדעת כדי לקבל החלטה בצורה חכמה ומתאימה לכיס.

מחיר הבסיס של הרכב

זהו המחיר היומי על הרכב עצמו, לפני הביטוחים השונים או תוספות. המחיר נע בין $10 ליום עד $75 ואף יותר ליום. וזה בדרך כלל המחיר שמוצג באתרי האינטרנט של חברות ההשכרה הגדולות. בדרך כלל גם לא מתאפשר לרכוש את הביטוחים דרך האתר אלא רק כשתגיעו לאסוף את הרכב תופתעו לגלות שהמחיר לא כולל אף ביטוח ולא יתנו לכם להוציא את הרכב מהסוכנות אם לא תרכשו את הביטוחים.

ביטוח חובה

זהו ביטוח אחריות צד שלישי שהוא חובה בקוסטה ריקה. הביטוח מכסה נזקים שעשויים להיגרם לצדדים שלישיים ולרכושם. הכיסוי מוגבל ולעיתים קרובות יש השתתפות עצמית אז הקפידו לבדוק את הפרטים עם החברה מהם אתם משכירים. זהו הביטוח הנפוץ ביותר והוא אינו כלול בהצעות מחיר להשכרת רכב באתרי האינטרנט.  ביטוח זה יכול להוסיף מאות דולרים להצעת המחיר שקיבלתם.

המחיר של הביטוח הזה משתנה בהתאם לסוג הרכב שאתם שוכרים, אך בדרך כלל הוא נע בין $12 ל-$25 ליום.  בדרך כלל ככל שהרכב גדול יותר, כך הוא יקר יותר. לביטוח זה יש מספר שמות:

 • הגנת אחריות (LP)
 • ביטוח צד שלישי (TPI)
 • אחריות צד שלישי (TPL)
 • ביטוח אחריות משלים (SLI)
 • ביטוח אחריות נוספת (ALI)

ביטוח ויתור על נזקי התנגשות (CDW) או Loss Damage או Waiver) LDW)

זהו אינו ביטוח בפועל אלא הוא ויתור על אחריות כספית לנזק או גניבה של הרכב השכור. אז בעצם זה מכסה נזק לרכב השכור עצמו אם קרתה תאונה או אם המכונית נגנבה. יש לו מגבלות כיסוי מסוימות (לעיתים קרובות הביטוח הזה לא מכסה ונדליזם, אגרות וכדומה) ובדרך כלל יש בו השתתפות עצמית של עד 500$ בחברות הביטוח בקוסטה ריקה. אם תרצו לבטל גם את סכום ההשתתפות העצמית תצטרכו להוסיף סכום נוסף של בין 10-20$ ליום תלוי בחברה ובסוג הרכב.

מידע חשוב נוסף

חשוב מאוד מאוד לדעת! שום ביטוח גם לא המקיף ביותר לא יכסה נזקים של תאונה בזמן שכרות או הטבעה של הרכב, חציתם נהר ונתקעתם? הנזקים עליכם!

airalo ad

ברוב החברות יאפשרו לבטח נהג נוסף ללא תוספת תשלום והגיל המינימלי לביטוח הוא 21 או 22. תצטרכו גם להפקיד סכום לפיקדון של בין 500-200$ תלוי בחברה ובסוג הרכב.

נכון לעת כתיבת שורות אלו, רישיון נהיגה ישראלי מספיק בקוסטה ריקה ואין צורך ברישיון בינלאומי.

כדי לשכור רכב חובה להציג את הדרכון שלכם עם חותמת של רשות ההגירה שמראה שנכנסתם לקוסטה ריקה באופן חוקי.

חובה גם שהדרכון שלכם יהיה עליכם בנהיגה. במידה ויעצור אתכם שוטר תנועה הוא יבקש לבדוק את הויזה בדרכון.

בעקבות המחסור ברכבים נכנסו הרבה חברות קטנות לשוק עם רכבים בשנתונים פחות חדשים ומחירים יותר נוחים רק חשוב לוודא שמדובר בחברה רשומה ומסודרת. אתם יכולים להיתקל גם באנשים פרטיים שמשכירים את הרכבים שלהם. מניסיון מר של הרבה מטיילים, זה לא מומלץ בכלל.

נסיעות בקוסטה ריקה בשעות החשיכה לא מומלצות בכלל!

 • רוב הכבישים בקוסטה ריקה הם עם נתיב אחד לכל צד וללא שוליים.
 • ברוב הכבישים אין תאורה.
 • הרבה כבישים לא סלולים.
 • רוב המשאיות נוסעות בלילה.
 • המקומיים נוהגים עם אורות גבוהים ומסנוורים ולא מורידים אותם כשמגיע רכב ממול.
 • יש הרבה בורות גם בכבישים סלולים.
 • יש הרבה דרכים עקלקלות, מפותלות ועם ערפל סמיך לעיתים.
 • יש רוכבי אופניים ללא תאורה בצידי הכביש גם כשאין שוליים.

הנה לינק להשכרת רכב במדינה וכן מנוע חיפוש לפי איזורים:

Scroll to Top
דילוג לתוכן