דף הבית » יער העננים פארק מונטוורדה | Monteverde

יער העננים פארק מונטוורדה | Monteverde

בשמורת יער העננים פארק מונטה וורדה, תוכלו לטייל אל תוך הירוק ומעבר לו. יש כאן צמחיה שופעת שמשתרע עד כמה שהעין יכולה לראות ומאות מינים של בעלי חיים שמסתתרים בין העצים והשיחים. שמורת יער העננים מונטוורדה היא אחד מיעדי התיירות האקולוגית הפופולריים ביותר בקוסטה ריקה וגם אחת הסביבות הייחודיות בעולם. זהו יער גשם פראי וקסום עם מגוון פעילויות ואטרקציות באיזור. לא רק שיש כאן הזדמנות לטייל בג'ונגל ולהתבונן בצמחים ובעלי חיים אקזוטיים שלא ניתן לראות בשום מקום אחר על פני הגלובוס, עושים זאת תוך כדי שמוקפים בערפל סמיך שמאפיין כל כך את יערות העננים ומשרה אוירה מיסטית משהו.

נחש בפארק יער העננים מונטורדה

יער עננים אמיתי

השמורה אמנם נקראת יער עננים בגלל המראה שלה, אבל למעשה מדובר בערפל שנוצר ביער ולא בעננים. הערפל הזה הוא תוצאה של הגובה הרב בו נמצא האיזור כמו גם הלחות הגבוהה שקיימת פה – 100% לחות ב99% מהזמן. הלחות מתעבה סביב השיחים וענפי העצים הגבוהים ויוצרת שכבה דמוית ענן.

יער עננים
יער עננים

הדברים הטובים ביותר שאפשר לעשות בשמורת יער העננים מונטוורדה ובסביבה

יש הרבה מה לעשות בשמורה אבל לפני הכל טיול בשבילי ההליכה הרבים שיש כאן הם הדבר הנכון והבסיסי ביותר לעשות לפני כל היתר. לאחר מכן תוכלו לרכב על סוסים או על אופני הרים ולעשות עוד פעילויות שחלקן אגב, קורות ביער סמוך, לא ביער העננים מונטה ורדה עצמו.

שבילי יער העננים

בעוד ששמורת יער העננים של מונטוורדה משתרעת על פני אלפי דונמים, רק אחוז קטן מהפארק נגיש לציבור דרך השבילים. זה מבטיח שרוב השטח נשאר טבעי וללא התערבות יד אדם כדי שבעלי החיים המקומיים ימשיכו בחייהם באין מפריע.

השבילים ביער העננים מתוחזקים היטב ובדרך כלל קלים להליכה. כדאי ללבוש זוג מגפי גשם טובים מכיוון שהאדמה בדרך כלל רטובה ובוצית.

ישנם 9 שבילים שונים, המשתרעים בסך הכל על 13 קילומטרים. רבים מהם מובילים לתצפיות יפות, כמו תצפית La Ventana ממנה נשקף נוף מדהים של פסגות הרים.

השבילים הראשיים

ישנם שני שבילים ראשיים עליהם הולכים רוב המבקרים בפארק. שביל ראשי אחד מעט קצר יותר ואורכו כשעה וחצי – שעתיים, תלוי בקצב שלכם ובתדירות בה תעצרו כדי להסתכל על הנוף.

airalo ad

התחילו ללכת לאורך השביל Sendero Camino. זהו שביל רחב יותר עם הרבה אור שמש, כמו גם ציפורים ופרפרים. לכו אל הגשר התלוי לאורך השביל לתצפית נהדרת על חופת היער שלמטה.

לאחר מכן, עברו לשביל Sendero Wilford Guindon כדי לחזור לתחנת הריינג'רים בכניסה לפארק. השביל הזה קצת יותר צר עם צמחיה צפופה יותר שגובלת בשביל.

שבילים נוספים

אם אתם מחפשים טיול מאתגר יותר של חצי יום, התחילו בחציית קטע צפוף של היער ב-Sendero Bosque Nuboso, שביל יער העננים. זהו שביל פופולרי מאוד ולאורכו סחלבים רבים וצמחי תאנים חונקת. הוא מתחבר אל השביל Sendero Brillante שהוא שביל קצר שמוביל אל La Ventana.

Strangler Fig - תאנה חונקת
Strangler Fig – תאנה חונקת

התצפית מובילה אל Sendero Pantanoso שממשיך אל Sendero El Rio (שביל הנהר) ובסופו של דבר חוזר לכניסה לפארק. הליכה בשבילים האלה תאפשר לכם הזדמנות נהדרת לאיתור חיות בר ושביל קצר המסתעף משביל הנהר מוביל למפל.

שבילים נוספים בפארק הם:

  • Sendero Chomogo – השביל הגבוה ביותר שעובר דרך השמורה.
  • Sendero Roble – שביל האלון בו ניתן למצוא חורשת עצי הליקוניה.
  • Sendero George Powell – שביל ג'ורג' פאוול, טיול של 10-15 דקות הקרוי על שמו של אחד ממייסדי השמורה.

סיורי חופת יער ואומגות

אחת הרפתקאות היא אומגת חופת יער. בנוסף לטיולים קצרים בהובלת מדריכים מנוסים תהיה לכם גם הזדמנות לטוס על חבלים מעל חופת היער תוך כדי הנאה מהנוף המדהים למטה. סיורי חופה הם ידידותיים למשפחות וכוללים שפע של אמצעי בטיחות כך שגם הילדים שלכם יוכלו ליהנות כאן בלי דאגות. אטרקציה חדשה יחסית במונטה ורדה נמצאת במפלי אל טיגרה – אומגה על אופניים.

החי והצומח המדהימים בשמורת יער העננים של מונטוורדה

בהתחשב במגוון הביולוגי שיש ביער, אין זה מפתיע שמטיילים יכולים למצוא כל מיני צמחים ובעלי חיים שלא ניתן לראות בשום מקום אחר בעולם. רבים מהמינים הייחודיים הללו הם חרקים, אבל יש גם הרבה זוחלים, יונקים, דו-חיים וציפורים שאפשר לראות כאן.

שמורת יער העננים של מונטוורדה משתרעת על פני 8 אזורים ביולוגיים ברורים, מה שהופך אותה למתאים באופן ייחודי לאלפי מינים של צמחייה ובעלי חיים. מעצי ג'ונגל ענקיים ועד לשיחים קטנים יותר וצמחי אוויר אֵפִּיפִיטיים שגדלים קרוב יותר לקרקעית היער. ישנם 420 מינים שונים של סחלבים ו-200 מיני שרכים שעוזרים ליצור את הסביבה היפה הזו ושמספקים בית גידול למינים רבים של בעלי חיים ביער.

אם אתם מעוניינים לצפות בציפורים, הפנו את מבטכם אל צמרות העצים, שם תמצאו יותר מ-500 מיני ציפורים. כדאי לכם להביא משקפת ומצלמה טובה, במיוחד אם תרצו להציץ בציפורים פופולריות כמו ה-Three-wattled bellbird, הטוקן האזמרגדי והקצאל הזוהר החמקמק.

גם חתולים גדולים כמו יגוארים ופומות מסתובבים בג'ונגל. הם נוטים להתרחק מבני אדם, אבל אולי יתמזל מזלכם ותוכלו לצלם תמונה ממרחק בטוח.

יגואר ליד שלולית מים
יגואר ליד שלולית מים

מיני הקופים הרבים שחיים ביער הם קצת יותר ידידותיים כלפי האורחים בשמורה, לעתים קרובות הם יבואו לקבל את פניכם בכניסה, אך זכרו שלעולם לא כדאי להאכיל אותם. לא רק כי זה פוגע בהם אלא כי לא בטוח שהם יעזבו אתכם לאחר מכן…

בנוסף, נסו למצוא אילניות אדומות עין. על פי השמועות, גם הקרפדה המוזהבת הנדירה נמצאת פה. זה אמנם המקום היחיד בו היא נמצאה אי פעם, אם כי היא נראתה לאחרונה רק בשנת 1989.

כשאתם מטיילים בשבילים, הקפידו לבקר ב-Continental Divide, הנקודה בה מתכנסים מדרונות האוקיינוס ​​האטלנטי (הקריבי) והשקט. שם ניתן לראות את רוחות הסחר העשירות בלחות של המדרון האטלנטי מתנגשות באוויר החם של מדרון האוקיינוס ​​השקט. יש כאן נופים מדהימים הן של האוקיינוס השקט והן של הים הקריבי, החוויה הזו היא משהו שלא תרצו לפספס.

יש סיורי לילה בפארק שמורת העננים וניתן לראות בלילות בעלי חיים שאינם נצפים ביום, תופעות טבע מעניינות ובכלל, סיור לילה הוא תמיד מיוחד יותר מאשר סיור ביום.

איפה ישנים ושוהים ליד מונטוורדה?

יערות עננים הם בתי גידול אקולוגיים מדהימים שכדי לחוות אותם במלואם כדאי לטייל בהם לאחר מנוחת לילה טובה. ודאו שאתם מלאים באנרגיה ומוכנים לחקור את הפארק בכל יום על ידי לינה באחד המלונות המדהימים הבאים שנמצאים בקרבת מקום.

לודג' Monteverde Lodge & Gardens

בעוד שב-Monteverde Lodge & Gardens יש שפע של נוחות מודרנית כמו אינטרנט אלחוטי, מסעדה המגישה אוכל קוסטה ריקני אותנטי, בר וארוחת בוקר שלולה במחיר – מתקנים שעשויים להיות רועשים כמו טלוויזיות ומזגנים לא נמצאים פה כדי שתמיד תוכלו לשמוע את קולות הג'ונגל. בנוסף למיקום הנהדר של הלודג' ליד היער, יש כאן מסלולי הליכה כמו גן פרפרים מרגיע, מרכז יוגה, בריכה וספא. לתמונות, פרטים נוספים ביקורות או כדי לבצע הזמנות – הקליקו כאן.

מלון El Establo Mountain

עם שתי מסעדות וספא, El Establo Mountain הוא המלון המושלם להתפנק בו אחרי יום ארוך של טיולים. קבלו עיסוי טוב בסוף היופ כדי להסיר את המתח מהשרירים אחרי ההליכות המרובות בשמורת העננים או היכנסו לבריכת השחייה המחוממת ולמגרש הטניס. חוץ מזה, השירותים שהמלון מציע הם מזנון עם ארוחת בוקר חינם, בייסיסיטינג, אינטרנט אלחוטי, אומגות וסיור לילי בחלקה פרטית ביער. למידע חשוב נוסף טרם ההזמנה.

Trapp Family Hotel Monteverde

זהו מלון בוטיק ידידותי למשפחות. יש כאן שירותים באיכות גבוהה כמו ארוחת בוקר חינם, מסעדה ובר, אינטרנט אלחוטי וגינת פרפרים. המלון פועל תוך שימוש בשיטות ברות-קיימא ומודעות גדולה לסביבה. מהחדרים במלון טראפ פמילי נשקפים נופים מדהימים על היער וההרים, כך שתוכלו לטעום מהשמורה אפילו בלי לעזוב את המיטה. לפרטים נוספים או הזמנות.

סלינה מונטוורדה

בהתחשב בסמיכותה לגני הפרפרים של מונטוורדה וגם לשמורת יער העננים עצמה, סלינה מונטוורדה אידיאלית למי שמחפש לטייל באיזור בצפון פונטרנס. בסלינה כמו בסלינה יש אינטרנט אלחוטי, ג'קוזי חיצוני, בר ומסעדה, ושיעורי יוגה. החדרים בסלינה מעוצבים בשילוב של סגנונות מודרניים ונגיעות טבעיות, לצד שפע של ציורים ופסלים. להזמנות.

Monteverde Cloud Forest Lodge

הבונגלוס הנעימים והידידותיות לסביבה של הלודג' הזה הם רק חלק מהקסם של המקום. מי שהולך לבלות את רוב זמנו בפארק ימצא את המלון הזה מאוד מתאים לצרכיו שכן המלון לא מספק שירותים מיותרים אלא מה שנדרש להנאה בזמן הלינה בו ולטיול בפארק. יש כאן ארוחת בוקר חינם, כביסה, אינטרנט אלחוטי ועיסויים בחדר. לתמונות או הזמנות.

טיפים חשובים ומידע הכרחי לפני טיול בפארק מונטהוורדה

זמן הוא המשאב היקר ביותר כשמטיילים ביער עננים. חסכו זמן והפיקו את המירב מהטיול שלכם עם העצות והטיפים הבאים:

מתי פארק מונטהוורדה פתוח ומה הם דמי הכניסה?

הפארק פתוח מדי יום מ-7 בבוקר עד 4 בצהריים. בכניסה לפארק קונים כרטיס שעולה בקולונים כ-20 דולר לתייר או כרבע מזה לאזרחים ותושבים. כרטיס עולה חצי מחיר לילדים בגילאי 6-12 והכניסה היא בחינם לילדים מתחת לגיל 6. מידע עדכני תמיד ניתן לראות באתר הרשמי של הפארק.

מה האתר הרשמי של פארק מונטהוורדה?

האתר הרשמי (באנגלית) של השמורה הוא: cloudforestmonteverde.com אך מידע נרחב בעברית מפורט בכתבה הזו.

מתי כדאי לטייל במונטהוורדה?

כדי לחוות את המראות והקולות של הג'ונגל ללא הפרעה, תרצו להימנע מלטייל בשיא העונה עם עוד מאות ואלפי מבקרים. כדאי לבקר בשמורה בימי חול במהלך העונה הרטובה כדי שתוכלו לחקור כל סנטימטר בזמן שלכם ובלי הפרעות של מטיילים נוספים.

מה צריך להביא לטיול בפארק שמורת העננים?

יש לחות גבוהה בפארק תמיד, מה שאומר באופן טבעי שאתם צפויים להזיע. הביאו מים (חובה), תכשירים או ספריי נגד יתושים וחרקים, קרם הגנה, נעליים עמידות למים ופונצ'ו גשם!

האם אפשר לטייל לבד בשמורה או שצריך מדריך?

הדרך היעילה ביותר לראות את כל מה שיש לפארק להציע היא עם מדריך טיולים מנוסה. לרוב, המדריכים המקומיים הם בעלי ידע, ויקחו אתכם לנקודות התצפית עם הנופים הטובים ביותר, השבילים הטובים ביותר והמקומות בהם הסיכוי הכי גבוה למצוא צמחים ובעלי חיים אקזוטיים! הם גם יספקו לכם רקע ומידע על האזור ומה שתראו במהלך הטיול. תוכלו לארגן טיול מודרך מבעוד מועד מהמלון בו אתם לנים באיזור או להזמין טיול מודרך מראש. אם אתם טיפוסים של הרגע האחרון אתם יכולים להגיע לפארק כשהוא נפתח ב-7 בבוקר ולרוב תמצאו כאן בכניסה מדריכים שמחפשים עבודה לאותו יום.

היכן ממוקמת שמורת יער העננים של מונטוורדה?

הפארק ממוקם באזור מונטוורדה במחוז פונטארנס. השמורה די רחוקה מעיר הבירה סן חוזה אליה מגיעים בטיסה, משהו כמו 150 ק"מ (שעתיים נסיעה) אל הפארק. העיר הסמוכה סנטה הלנה, מרוחקת רק כ-6 קילומטרים מפארק יער העננים מונטה וורדה.

איך מגיעים למונטוורדה?

ההגעה אל הפארק פשוטה יחסית וברורה. בשנת 2020 נסלל כביש אספלט טוב שמוביל אל השמורה ולכן ניתן לשכור רכב ולנסוע אליה עצמאית או לנסוע באוטובוס מנמל התעופה הבינלאומי של סן חוזה (חואן סנטמריה) לעיר מונטוורדה. ממרכז העיר, זו נסיעה של כחצי שעה אל הפארק.

פורסם ב:

מתוייג ב:
| |

Scroll to Top
דילוג לתוכן