דף הבית » פעילויות » סיורי צפייה בלוויתנים ודולפינים

סיורי צפייה בלוויתנים ודולפינים

קוסטה ריקה היא אחד המקומות הטובים ביותר בעולם לצפייה בלווייתנים גדולי סנפיר.

חופי קוסטה ריקה הם ביתם של עשרות מיני יונקים ימיים, דולפינים ודולפיננים שמלווים בדרך כלל כלי שיט קטנים בכל יציאה מהחוף. אם תצאו לדייג או שנירקול, סביר להניח שתזהו את היונקים הקטנים יותר, אבל אם אתם רוצים לראות את הלוויתנים גדולי הסנפיר, כדאי לוודא שאתם כאן כשהם מגיעים אל המים הטרופיים החמים.

לוויתן

סוגי לווייתנים שאפשר לראות בקוסטה ריקה

לוויתן גדול סנפיר הוא המין שחובה לראות אם מעניינים אתכם יונקים ימיים. ישנם 3 מינים של לווייתנים גדולי סנפיר שפוקדים את חופי קוסטה ריקה: לווייתנים גדולי סנפיר מקליפורניה, לווייתנים גדולי סנפיר מאנטארקטיקה וכאלה מצפון האוקיינוס האטלנטי וסן לורנס. נתבים, לווייתנים כחולים ועבשנים קטלנים, גם הם פוקדים את חופי האוקיינוס השקט של קוסטה ריקה.

מתי כדאי לבקר פה כדי לראות לוייתנים?

בקוסטה ריקה יש את התקופה הארוכה בעולם בה נצפים לווייתנים גדולי סנפיר! זה נותן גמישות רבה שכן ניתן לראות את הלוויתנים כמעט כל השנה בצד של האוקיינוס השקט. המין הקליפורני מגיע לחוף האוקיינוס השקט בדצמבר ונשאר שם עד תחילת אפריל. המין האנטרקטי מגיע בסוף יולי ועד נובמבר. בני המין הזה נודדים בקבוצות של כ-12 פרטים במשך יותר מ-8000 קילומטרים כדי להזדווג ולחזור ללדת במים החמים והטרופיים של קוסטה ריקה. אם תרצו לראות לווייתנים בצד הקריבי, סעו לטורטוגרו, לשם מגיעים הלווייתנים הצפוניים של סנט לורנס מדצמבר עד מרץ.

יעדי טיול לצפייה בלווייתנים בקוסטה ריקה

אמנם אפשר לראות לווייתנים לאורך כל חופי האוקיינוס השקט וצפון החוף הקריבי ליד טורטוגרו, אבל הם מופיעים בריכוזים הגדולים ביותר לאורך החוף הדרומי של האוקיינוס השקט וחצי האי אוסה. סיורי צפייה בלווייתנים וטיולי שנירקול הם הסיכוי הטוב ביותר שלכם להצליח לראות אותם.

הפארק הלאומי הימי באלנה, דרום חוף האוקיינוס השקט

הפארק הלאומי הימי באלנה ממוקם על החוף הדרומי של האוקיינוס השקט של קוסטה ריקה והוא היעד שתמיד מדברים עליו בקוסטה ריקה בקשר לצפיה בלוויתנים. הפארק נקרא על שם הלווייתנים גדולי הסנפיר שבאוקיינוס השקט שחוזרים למימי החוף החמים הללו מדי שנה כדי להתרבות.

תופעת הטבע התמוהה ביותר של הפארק היא שרטון זנב הלוויתן שתוכלו מיד לראות במפה:

בשפל, המים נסוגים וחושפים במיקום הזה שרטון בצורת זנב לוויתן. יד המקרה? לעולם לא נדע… ניתן להזמין לכאן סיורי צפייה בלווייתנים מ-Uvita. עונת הצפייה בלווייתנים בפארק הלאומי מרינו באלנה היא במהלך חודשי החורף (מאוגוסט עד אפריל) למרות שאומרים שהזמן הטוב ביותר לראות כאן לווייתנים זה מאוגוסט עד אוקטובר. כך או כך, סביר להניח שתראו כאן גם הרבה בעלי חיים ימיים אחרים כמו צבי ים ודולפינים.

airalo ad
  • אל תחמיצו: את פסטיבל הלווייתנים והדולפינים השנתי בספטמבר.

מפרץ דרייק, חצי האי אוסה

די נפוץ לראות במים השקטים של מפרץ דרייק בצד הצפוני של חצי האי אוסה לווייתנים ודולפינים. המפרץ הרדוד והמוגן הזה הוא מקום מושלם עבור הלווייתניות לגדל את הולד שלהם לאחר תקופת הריון של 12 חודשים. אם יתמזל מזלכם לראות לווייתן, הסתכלו היטב כדי לראות האם מדובר באם עם גוריה, לרוב גם הם יעלו יחד איתה כדי לנשום אויר. סיורי לוויתנים ודולפינים רבים יוצאים ממפרץ דרייק בחצי האי אוסה וכמעט כל המלונות באזור מוציאים סיורי יום לצפייה ביונקים הימיים המרשימים הללו.

Golfo Dulce, חצי האי אוסה

גולפו דולסה הוא פיורד טרופי המשתרע בין חצי האי אוסה לפארק הלאומי Piedras Blancas. המפרץ הוא עוד יעד פופולרי ללוויתנים בגלל מימיו הרדודים והמוגנים. אל המים הטרופיים החמים שלו מגיעים בעיקר לווייתנים אנטארקטיים. לוויתנים גדולי סנפיר מדרום אנטארקטיקה הם המין שנראה בתדירות הגבוהה ביותר בגולפו דולסה.גם פה, וכמעט כל המלונות מוציאים סיורי יום לצפייה ביונקים הימיים המרשימים הללו.

מפרץ פאפאגאיו, גאונקסטה

מיקומו על החוף הצפוני של האוקיינוס השקט, מפרץ פאפאגאיו המוגן נראה כיעד מתפתח ללווייתנים. הם נצפו במפרץ פאפאגאיו בתדירות הולכת וגדלה בשנים האחרונות. שני המלונות העיקריים בחצי האי פאפאגאיו הם אתר הנופש ארבע העונות ו-Andaz Papagayo Resort. משניהם יוצאים סיורים לצפיה בלוייתנים.

מנואל אנטוניו

הפארק הלאומי מנואל אנטוניו הוא יעד פופולרי בחוף המרכזי של האוקיינוס השקט של קוסטה ריקה ובו יער הגשם הצפוף פוגש חופים עם חולות מוזהבים. עבור רבים, מנואל אנטוניו מזוהה עם תמונות של קופים ובעלי חיים יבשתיים אבל אל תשכחו את תושבי הפארק שחיים מתחת למים. ניתן להזמין סיורי לוויתנים ודולפינים מאזור מנואל אנטוניו וקפוס.

Scroll to Top
דילוג לתוכן