דף הבית » 10 הדברים הכי מעניינים לעשות בפונטרנס

10 הדברים הכי מעניינים לעשות בפונטרנס

1. פארק יער העננים מונטה ורדה

יער העננים של מונטוורדה הוא אחד מאתרי הטבע הקסומים של קוסטה ריקה. הוא ממוקם בהרי Sierra de Tilarán והוא ביתם של 2.5% מהמגוון הביולוגי בעולם כש-10% מהצומח בו אנדמי. העיירה סנטה אלנה מציעה שפע של בתי מלון ומסעדות, יחד עם מגוון רחב של פעילויות הרפתקאות ונופש, לרבות טיפוס על עצים, קניונים וטיולים בשמורות פרטיות שונות באזור. להרחבה על מונטה ורדה.

מגדלור בפונטרנס

2. המפלים והחופים של מונטזומה

פלאיה מונטזומה (Playa Montezuma) הוא מפרץ קטן במפרץ ניקויה, בצפון החלק הפסיפי. בעיירה מונטזומה גרים הרבה מהגרים אירופאים. למרות שהיא קטנה יחסית יש בה אטרקציות תיירותיות רבות. אחת האטרקציות המרכזיות של האזור היא מפל מונטזומה שנשפך מגובה 20 מטרים אל בריכה טבעית, ממנה ניתן ליהנות אחרי הליכה בת 20 דקות לאורך אפיק הנהר. להרחבה על מונטזומה.

3. חוף קבויה (Playa Cabuya) ושמורת הטבע קאבו בלנקו (Cabo Blanco)

קילומטרים ספורים מחוף מונטזומה נמצא חוף Cabuya, חוף שהאטרקציה העיקרית שלו היא שביל סלעי שבשעות השפל מחבר את היבשת עם האי קבויה, עליו נמצא בית קברות הודי פרה-קולומביאני מעניין שעדיין פועל. במרחק שני קילומטרים בלבד מקאבויה נמצאת שמורת הטבע אבסולוט קאבו בלנקו (Absolute Cabo Blanco), בית למגוון רחב של בעלי חיים ואחד החופים הנקיים והיפים באזור.

4. איי מפרץ ניקויה (Nicoya)

מפרץ ניקויה הוא ביתם של מספר איים ואיונים, שלכל אחד מהם אופי משלו. בין האיים הגדולים במפרץ נמצאים: אי הצבאים (Deer Island) עם שטח של 440 דונם והרבה מנגרובים, מאי לחם הסוכר (Sugar Bread Islet) יש נוף ים נהדר, הוא בית להרבה עופות ים, במיוחד לשקנאים חומים. טורטוגה (Isla Tortuga) הוא האי המתוייר והמוכר ביותר. יש בו נופים מרשימים ותשתית תיירותית טובה. האי צ'ירה (Chira), האי הגדול ביותר במפרץ, מיושב ויש בו מעט אטרקציות תיירותיות. גם האי סן לוקאס (San Lucas), בו שכן בית הכלא לשעבר של קוסטה ריקה נמצא בארכיפלג כמו גם האיים Caballo ו-Bejuco. מפונטארנס, Playa Naranjo או קובאנו (Cobano) יוצאים טיולי שייט באיי המפרץ. להרחבה על מפרץ ניקויה.

5. העיר פונטרנאס

פונטארנס סיטי הוא נמל שנמצא בצד האוקיינוס השקט של קוסטה ריקה. במזח החדש שנבנה בו עוגנות אוניות קרוז ויש בו גם רציף מעבורות שמחבר את פונטרנס עם מפרץ ניקויה, במיוחד Paquera ו-Cóbano. בעיר פונטרנס ישנם מספר מבנים בעלי עניין היסטורי, כולל כנסיית האבן. בעיר יש עוד מגוון אטרקציות תיירותיות שיאפשרו לכם לחוות את המיטב של האזור.

6. נהר Tárcoles וגשר התנינים

נהר הטארקולס משתרע על שטח של 118 קילומטרים ויש בו אטרקציה מאוד מיוחדת: צפייה בתנינים. בדרך לחופי האוקיינוס השקט, הגשר הראשי על נהר הטארקולס הפך לתחנת חובה עבור מטיילים שמתעניינים ואולי גם קצת פוחדים מתנינים.

תנין בנהר

לאמיצים יש אפשרות גם ליהנות מסיור בסירה אל שפך הנהר כדי לצפות בציפורים ולהתקרב יותר אל תנינים, שחלקם נקראים על שם אישים מפורסמים מרחבי העולם. להרחבה על נהר התנינים.

airalo ad

7. מקלט חיות הבר הלאומי קורו (Curú)

מקלט חיות הבר הלאומי Curu ממוקם במפרץ ניקויה במחוז פונטארנס, ומשתרע מ-Quesera Point ועד ל-Curú Point. שמו מגיע מהמילה הילידית המשמשת לציון עצי גואנקסטה האופייניים לאזור. לאחר שבמשך שנים הוא שימש לחקלאות, בשנת 1983 הוחלט להקים בו את המקלט הלאומי לחיות בר. לאתר הרשמי.

8. מפרץ בלנה (Ballena) וחוף טמבור (Tambor)

מפרץ באלנה הוא אחד המפרצים היפים בקוסטה ריקה. הוא ממוקם במפרץ ניקויה ומשתרע עד לחוף פוצ'וטה והצמחייה שבו שופעת מאוד. עם זאת, מה שבאמת מאפיין את המפרץ הזה הוא צורת הפרסה שלו. העיירה טמבור קטנה אך יש בה מגוון רחב של אטרקציות תיירותיות ומקומות לינה.

9. גלישה בערוץ הנחל בוקה (Boca)

העיירה ריו בוקה בארנקה (Rio Boca Barranca) היא אחד המקומות המבוקשים ביותר עבור ספורטאים הרפתקנים וגולשים מנוסים מכיוון שיש שם גל שמאלי ארוך. למעשה, הוא נחשב לאחד החופים הטובים בעולם ללונגבורד ולגל השני הארוך והאיטי של קוסטה ריקה, מה שמאפשר לגולשים יותר זמן לנסות וללמוד. עוד על גלישה בקוסטה ריקה.

10. שפך פונטרנס ושפך מטה לימון Mata Limón

שפך פונטארנס ממוקם בחלקו הפנימי של מפרץ ניקויה, ושטחו כ-8 קילומטרים. שפך הנהר מלא בעופות ים, וזו הסיבה שהוא זכה לשם מקלט לחיות בר. הגאות בו רגועה למדי, כך שניתן לראות שם הרבה סוגי כלי שייט כמו סירות הדיג, מפרשיות ויאכטות תיירותיות. מצד שני, שפך הנהר של מאטה לימון ממוקם ליד העיירה Caldera, במרחק של כמה קילומטרים מפונטארנס. אל השפך הזה מגיעים כדי לדוג או לצפות בעופות ים.

פורסם ב:

מתוייג ב:

Scroll to Top
דילוג לתוכן