דף הבית » פעילויות » צפרות וצפייה בציפורים

צפרות וצפייה בציפורים

קוסטה ריקה כבר מזמן ידועה בקרב צפרים, אבל גם מטיילים שמעולם לא התעניינו בנושא משנים את דעתם כאשר הם נתקלים במגוון העופות המרהיב של המדינה.

תוכי עף בקוסטה ריקה

עם כמעט 900 מיני ציפורים, יותר מכל המינים שחיים ארה"ב וקנדה, מרוכזים באזור שגודלו חצי מגודלה של קנטקי, קשה להתעלם מבעלי הכנף היפים הללו. סוכנויות טיולים מקומיות מאפשרות לשכור מדריכי טבע מנוסים שהופכים כל מסע צפרות לחוויה מהנה ומלמדת.

המגוון של הציפורים

אחת הסיבות למגוון העצום, יוצא הדופן של הציפורים בקוסטה ריקה היא המגוון הגדול של בתי הגידול של המדינה: יערות גשם; ביצות מנגרובים; חופים; יערות עננים; נהרות ועוד.

לעיתים כמה מערכות אקולוגיות שונות נמצאות במרחק קצר בלבד זה מזה. צפרים שמגיעים לכאן ממדינות צפון אמריקה במהלך חודשי החורף מזהים תמיד פנים מוכרות ביער, מכיוון שמינים רבים של דרורים, טירניים, וירואיים, פזאים ועוד נודדים לקוסטה ריקה מדי חורף.

שימור

המערכת של הפארקים הלאומיים ושמורות הטבע של קובטה ריקה היא הרבה יותר מאיזור תצפית מעולה לצפרים. גם מי שמתעניין בטבע באופו כללי יראה כאן ציפורים מיוחדות וצבעוניות. למשל: טנגרים כחולים-אפורים, חטפית פיטנגוס קיסקדי גדולה ותוכינונים מסוגים שונים שמצייצים ומקפצים בגנים של מלונות סן חוזה.

חובבי צפרות אמיתיים ירצו לראות את הקצאל שחי ביער העננים מונטוורדה, אזור לוס סנטוס ורכס ההרים הוולקני המרכזי. ניתן לראות את הארה הארגמנית המרהיבה לא פחות בחצי האי אוסה וסביב השמורה הביולוגית קאררה.

המקומות הטובים ביותר בקוסטה ריקה לצפיה בציפורים

airalo ad
Scroll to Top
דילוג לתוכן