דף הבית » הפארק הלאומי האי קוקוס ומה שיש לעשות בו | Isla del Coco

הפארק הלאומי האי קוקוס ומה שיש לעשות בו | Isla del Coco

הפארק הלאומי קוקוס הוכרז כאתר מורשת עולמית על ידי אונסק"ו בשנת 1997 בשל היופי הטבעי שאין שני לו והמגוון הביולוגי העצום שחי בו ובמימיו. המים כאן צבועים בכחול-טורקיז והם צלולים בצורה יוצאת דופן ומהווים בית גידול נהדר לשפע של חיים ימיים מה שהופך את האי הזה לאחד המקומות הכי יוצאי דופן בעולם לצלילה ושנירקול. באי עצמו יש גם יערות ירוקי עד יפים ומספר רב של מפלים מרשימים. 

כריש Borneo

המיקום של האי קוקוס

קוקוס הוא אי קטן, מלבני יחסית שנמצא כ-500 ק"מ מהחוף המערבי של קוסטה ריקה על שטח של כ-24 קמ"ר. האיים הקרובים ביותר אליו הם מלפלו (Malpelo) שבקולומביה, איי גלפאגוס (אקוודור), וקליפרטון שאינו מיושב היום. האי הוא אחד מ-169 שמורות הטבע והאזורים המוגנים של קוסטה ריקה. האזור המוגן כולל כיום את החלק היבשתי של האי קוקוס ואיונים שכנים, כמו גם שטח של 12 מיילים ימיים מסביב לאי.

הפארק הלאומי

הפארק הלאומי האי קוקוס ידוע בעולם כמקום עם כמות גדולה ויוצאת דופן של מגוון ביולוגי אנדמי. האי הוכרז כאתר מורשת עולמית על ידי אונסק"ו בשנת 1997 וכאתר היסטורי תרבותי של קוסטה ריקה בשנת 2002. בהמשך הוא הוכנס להיות מועמד סופי להיות אחד משבעת פלאי העולם החדשים. קוקוס גם נחשב לאחד מ-10 אתרי הצלילה הטובים בעולם!

נוף באי קוקוס

החי והצומח שיש בפארק קוקוס

מעבר ליופי, החלק המשמעותי כאן הוא החי והצומח. למרות גודלו הקטן, זוהו באי 235 מיני צמחים ו-90 מיני פטריות. כמו כן, נספרו 362 מיני חרקים (מתוכם 64 אנדמיים לאי), 5 מינים של זוחלים (2 אנדמיים), 97 מיני ציפורים, 57 מיני סרטנים ו-3 מיני עכבישים.

עם זאת גיבורי המקום והסיבה העיקרית בגללה מגיעים לכאן מטיילים בשייט ארוך הם בעלי החיים הימיים. לחופי האי חיים יותר מ-30 מינים ימיים אנדמיים ייחודיים המייצגים יותר מ-40% מכלל המינים הימיים האנדמיים בעולם!

תכנון טיולים באנר
כריש פטיש

באי חיים גם עשרות סוגי סרטנים, מעל 500 מינים של רכיכות ימיות, יותר מ-250 מיני דגים, צבי ים ויותר מ-30 מיני אלמוגים. בין המינים האיקונים כאן תוכלו למצוא מנטות, לווייתנים גדולי סנפיר, צבי ים, דולפינים, כרישי לוויתן, כרישים לבנים וכרישי פטיש. למעשה, האי ידוע גם בשם "אי הכרישים", הודות לשפע הכרישים שחיים במימיו ובעיקר הלהקות הגדולות ביותר של פטישניים בעולם.

איפה ישנים באי?

ניתן למצוא ספינות צלילה המציעות טיולים לאיסלה דל קוקו למשך תקופות משתנות, החל מ-3 ימים ועד 10 ימים. במהלך הטיול, ספינת הצלילה תעצום בנקודות שונות באי, שם ניתן לרוב לצאת לצלול, לשנרקל, לטיילים ברגל ולעשות פעילויות אחרות. אין מקומות לינה באי כלל ובאופן כללי אסור לישון בו. לכן, הלינה מתבצעת על ספינת הצלילה.

airalo ad

כמה טיפים לפני שמגיעים

נגישות ומידע חשוב נוסף

לנוחות המבקרים באי קוקוס יש מרכז מידע, תחנת שומרי פארק (ר'יינג'רים), שבילי הליכה, שילוט אינפורמטיבי נוח, שירותים, מי שתייה ומספר נקודות תצפית.

  • מיקום
  • שעות פעילות: 8 בבוקר עד 5 אחר הצהריים
  • הפארק פתוח כל השנה, בכל ימות השבוע.
  • טלפון: 506-22911215

איך מגיעים לכאן?

מסן חוזה קחו את הכביש שמוביל לכיוון קלדרה, פונטארנס. מנמל פונטארנס תוכלו להגיע לפארק הלאומי איסלה דל קוקו בשייט די ארוך שמוציאות חברות תיירות שונות וביניהן liveaboard.com.

פורסם ב:

מתוייג ב:
|

Scroll to Top
דילוג לתוכן