דף הבית » נהר הסבגרה – השילוב המופלא בין טבע להרפתקה

נהר הסבגרה – השילוב המופלא בין טבע להרפתקה

אם טיול שכולו אדרנלין עושה לכם את זה, נהר הסבגרה (Savegre) שבצפון פונטרנס, הוא בהחלט היעד המתאים. המים הצלולים שבו, יחד עם נופי הטבע המשגעים העוטפים אותו מכל כיוון, הופכים אותו ליעד מושלם לחובבי ההרפתקאות, שמגיעים עד קוסטה ריקה.

קבוצה עושה רפטינג בנהר
קבוצה עושה רפטינג בנהר

הנהר, שמציע הרבה יותר מסתם חוויית רפטינג, חושף את נופיה המגוונים והיפים של המדינה ומאפשר לכם ליהנות מחוויה שאין כמותה. בזמן שאתם, ויחד עם ההרפתקנים הנוספים, מכוונים את עצמכם לאורך הנהר, תוכלו לראות את פלאי הטבע המרשימים, המאפיינים את מדינת מרכז אמריקה זו.

ראפטינג מהנה בנהר – הזדמנות לחוויה בלתי רגילה

מסווג כנהר עם אשדים ברמות 2 ו-3, נהר הסבגרה מציע לכם חוויה בלתי רגילה של אדרנלין יחד עם נופי טבע משגעים. הוא מציע רפטינג סוער, אך בהחלט כזה שמתאים גם למתחילים, כשמדי פעם המים הזורמים בעוצמה במקומות מסוימים מוסיפים אלמנט של אתגר למסע.

תוך כדי שאתם מכוונים את עצמם דרך פיתולי הנהר, אל תשכחו מדי פעם לקחת נשימה עמוקה ולספוג את השלווה המאפיינת את האזור, בעודכם טובלים את עצמכם בסביבת יערות הגשם המרשימים, חלק מקסמו של הנהר.

אזור פונטארנס, שבו נמצא הנהר, הוא לא רק יעד לחובבי הריגושים, אלא גם מקלט לצומח ולמגוון של בעלי חיים. בין המפלים, שתראו מדי פעם, תוכלו לזהות גם את נוצותיהם הצבעוניות של התוכים, את עמידתן האלגנטית של האנפות, ואם התמזל מזלכם, גם את היצורים החמקמקים, הלא הם היגוארים והתנינים הענקיים, שנמצאים בשפך הנהר.

אתם לא חייבים להיות מקצוענים בשייט וגם אם מעולם לא שילבתם רפטינג בחופשה שלכם, הפעילות הזו בהחלט מתאימה לכולם, ומוסיפה לא מעט צבע ועניין לשהות באזור.

אגב, כמה פרטים מעניינים על הנהר, ואולי אחת הסיבות מדוע הוא מושך אליו רבים: אין מפעלים לצדו ואין תחנות כוח העשויות לזהם את מימיו. על גדות הנהר חיים רק 1,000 איש, כך שהפסולת ששם היא מינימאלית והמקום מצליח לשמור על היופי, השלווה והטבע שלו.

airalo ad

החלק העליון והתחתון של הנהר – לא לפספס

הן בחלקו העליון של הנהר והן בחלקו התחתון יש לא מעט מה לראות, ומומלץ שלא לפספס. הפארק הלאומי לוס קצאלס ממוקם בחלקו העליון של הנהר והביקור בו הוא בגדר חובה.

שמו של הפארק מגיע מהקצאל הירוק-אדום שחי בו, ולצדו מיני ציפורים (200 מינים שונים), כולל יונקי דבש. פומות ועצלנים גם הם דיירי הפארק, כמו גם טבע מרהיב שמוסיף עוד יותר יופי למקום.

באזור התחתון של הנהר נמצא הפארק הלאומי מנואל אנטוניו שמתאים לחובבי רפטינג סוער. בפארק חופים יפים, יערות גשם ושפע של בעלי חיים, כולל 350 מינים שונים של ציפורים.

פורסם ב:

Scroll to Top
דילוג לתוכן