דף הבית » הפארק הלאומי לוס קצאלס Los Quetzales

הפארק הלאומי לוס קצאלס Los Quetzales

אם אתם מבקרים באחת מעיירות החוף הרבות של קוסטה ריקה באיזור מרכז חופי האוקיינוס ​​השקט, כמו מנואל אנטוניו, אוויטה או דומיניקל, כדאי לכם לשקול ביקור בפארק הלאומי לוס קצאלס כדי לקבל הזדמנות לראות יער עננים. פארק לוס קצאלס ממוקם כ-70 קילומטרים דרומית לבירה סן חוזה. למרות שהפארק נמצא רק מרחק קצר ממרכז האוקיינוס ​​השקט, בלוס קצאלס חווים חוויה מסוג אחר לגמרי. האקלים קריר ורענן, ובשל מיקומו הגבוה על גבי רכס הרי הטאלמנקה, הפארק נטוע בדרך כלל בתוך ערפל סמיך של עננים. עצים מכוסי אזוב, צמחים אלפיניים, ציפורים, בעלי חיים וצמחים שמתקיימים רק בגובה קיצוני שכזה נמצאים בפארק.

קורוקו הדור
קורוקו הדור

הציפור היחודית שנמצאת בפארק ועל שמה הוא נקרא היא ציפור הקצאל (קורוקו הדור), ציפור אקזוטית יפהפיה בצבע ארגמן וירוק ססגוני עם נוצות זנב ארוכות שנמצאת בסכנת הכחדה.

יער העננים שבפארק נוצר מתנאי אקלים שונים ויש בו עצים המכוסים במגוון רחב של מיני צמחים, מה שהופך אותם לאטרקטיביים עבור ציפורים ובעלי חיים המאכלסים את האזור. הפארק הוא ביתם של מינים אנדמיים רבים של חי ושל צומח.

הפארק ממוקם בראש אגן נהר הסבגרה (Savegre), אזור שמזין את האקוויפרים במים. הוא גובל בצפון עם פארק לה אמיסטאד-פסיפיקו כשבין הפארקים עובר הכביש הפאן-אמריקאי. בצפון מערב הוא גובל בשמורה הביולוגית Cerro Las Vueltas. בקצה אחד, הוא גובל באגן נהר הפיריס (Pirris) ובאגן נהר רבנטסון-Parismina.

הנקודה הגבוהה ביותר בפארק היא כ-3200 מטרים מעל פני הים והטמפרטורות נעות בין 5-14 מעלות צלזיוס, עם ממוצע גשם שנתי של 2648 מ"מ, כמעט פי 5 מהממוצע של הגשם בישראל.

שבילים בפארק

בפארק יש 8 מסלולים באורך ובקושי משתנים. אם אם מתכננים לבלות כאן כמה שעות קחו את המסלול המעגלי שמתחיל ליד תחנת הריינג'רים Sendero Ojo de Agua & Camino Público. טיילו 5-6 שעות ואולי תזכו לפגוש למעלה קצאלים.

אל תבזבזו יותר מדי זמן בתחילת הטיול. רוב הציפורים וחיות הבר נמצאות בחלק התחתון של יער העננים לקראת סוף מסלול ה-Ojo de Agua. אם אתם שוהים במקום, ישנו גם שביל ארוך בהרבה, באורך 9 קילומטרים שעובר מתחנת הריינג'רים ל-San Gerardo de Dota. הנה מפת שבילים עם פרטים נוספים.

airalo ad

בעלי החיים שבפארק

מכיוון שהפארק נמצא בגובה של 2,000-3,000 מטר מעל פני הים, החי והצומח שונים בהרבה ממה שיש בקוסטה ריקה בגבהים נמוכים יותר. ביער ההררי והקדם-מונטני חיים שפע של ציפורים ובעלי חיים, שרבים מהם לא קיימים באף מקום אחר בקוסטה ריקה.

יותר מ-200 מינים של ציפורים נצפו בפארק. קצאלים, טרוגוניים, יונקי דבש, גדרוניים ונקרים. אם אתם רוצים לראות קצאלים, קחו איתכם מדריך. קצאלים הם ציפורים ביישניות ולכן עדיף ללכת עם מישהו שיודע היכן למצוא אותם. הפארק הוא גם ביתם של הטפיר הבירדי, פקארי, טאירה, זאבי ערבות, צבאים, קופים, פומות, יגוארים ועוד.

פורסם ב:

מתוייג ב:
|

Scroll to Top
דילוג לתוכן