דף הבית » הפארק הלאומי טפנטי מקיזו לה מוארטה | Tapantí-Macizo de La Muerte Tapantí

הפארק הלאומי טפנטי מקיזו לה מוארטה | Tapantí-Macizo de La Muerte Tapantí

פירוש הביטוי "Cerro de la Muerte" הוא הר המוות בתרגום מספרדית. הפסגה הגבוהה ביותר הזו שברכס טאפאנטי היא היום חלק מרשת הפארקים הלאומיים של קוסטה ריקה. הפארק הלאומי טאפנטי שנקרא גם הפארק הלאומי אורוסי משתרע על פני כ-600 קמ"ר של יערות גשם שמקיפים את הפסגה ומגנים על אוסף מרשים של מערכות אקולוגיות.

הפארק הוא גם אזור ביצה עם למעלה מ-150(!) נהרות ומפלים הזורמים באזור. גוף המים החשוב ביותר הוא נהר אורוסי שעובר באמצע הפארק. לא רק שהנהר הזה עשיר בבעלי חיים הוא גם חשוב למערכת הכוח ההידרואלקטרית של קוסטה ריקה.

הפארק הוא מקלט לחיות בר ולציפורים ומקום מועדף על צפרים חובבים. מאות סוגי עופות שונים חיים בעלווה הצפופה וכמחצית מהם ייחודיים לאזור.

אדם מחזיק דג כשהוא עומד על סירה

לינה בפארק ומסביבו

אסור לעשות קמפינג בתוך הפארק, אבל בתחנה הביולוגית La Esperanza de El Guarco יש מקומות לינה עבור גג 15 אנשים. יש שם מים זורמים, חשמל ומקלחות וצריך להזמין מקום מראש אם אתם מתכננים להישאר בתוך הפארק. יש עוד מלונות מחוץ לפארק.

מה מעניין לעשות פה?

כשתגיעו, היכנסו אל מרכז המידע הקטן שבכניסה לפארק, קבלו פרטים חשובים על האזור, וחפשו הודעות חשובות שפורסמו לאחרונה על ידי שומרי הפארק (לרוב בספרדית). אם אין משהו חריג, בחרו מסלול מתאים וצאו לדרך.

תכנון טיולים באנר

מסלולי ההליכה המסומנים שיש בפארק מקלים על ההתמצאות ביער הגשם ברגל. אורך השביל הארוך ביותר הוא כ-4 קילומטרים. הישארו על השבילים המסומנים כדי לא ללכת לאיבוד.

עוד אופציה מעניינת היא לשכור קיאק ליום אחד ולצאת לשוט בנהר. אתם יכולים גם לשחות אם מזג האוויר מספיק חם. אם אתם חובבי דייג, שלמו וקבלו רישיון דייג בין אפריל לאוקטובר וחזרו עם שלל לארוחת הערב מהנהרות והנחלים.

airalo ad

תיירות אקולוגית

רבים נהנים מהמגוון הפראי של החי והצומח בפארק והמשיכה הגדולה ביותר היא מבחר הציפורים הטרופיות המאכלסות את המקום. אולי תזדקקו למעט עזרה באיתור חלק מחיות הבר אבל לשם כך הרי יש מדריכים. העלווה הצפופה מספקת הרבה מקומות מסתור לבעלי החיים ומדריך מנוסה יוכל לסמן לכם היכן לחפש ולמצוא בעלי חיים. יש כאן כ-260 מיני ציפורים, 45 מינים שונים של יונקים, 20 מיני זוחלים ו-28 מיני דו-חיים.

צפרים? חפשו את הקצאל הנדיר, יונקי דבש, תוכים וחוחיות. יש גם עופות דורסים שמגיעים אל האזור ואם יתמזל מזלכם אולי תוכלו לראות אפילו נשרים או ניצים.

ציפור הקצאל הנדירה
ציפור הקצאל הנדירה

ביערות מסתובבים בחופשיות יונקים גדולים יותר כמו צבאים לבני זנב, טפירים, אוצלוטים וקופי שאגן. הנהרות ואזורי הביצות מלאים בדגי טרוטת עין הקשת, זוחלים אקזוטיים ומינים דו-חיים.

השטח משנה צורה תוך כדי נסיעה בשבילים וארבעת האזורים האקולוגיים השונים שיש כאן נגלים לאט לאט, כל אחד עם המאפיינים הייחודיים שיש לו. שימו לב היכן אתם צועדים והישארו בשבילים המסומנים. תוואי השטח כאן משתנה כל הזמן והוא עלול להיות מחליק או מדרדר.

יוצאים לדרך…

בפארק יש אזורי פיקניק ונקודת תצפית. לוקח כ-30 דקות נסיעה להגיע לכניסה לפארק מעמק אורוסי. אם טסתם לקוסטה ריקה ואתם נוסעים באוטובוס מסן חוזה, קחו את זה שנוסע לקרטגו. לאחר מכן החליפו אוטובוס וסעו בקו אורוסי לכיוון Río Macho. קחו בחשבון משהו כמו 3 שעות של נסיעה בתחבורה ציבורית. חוץ מזה, תמיד יש לכם אופציה להשכיר רכב בסן חוזה וליהנות מהדרך לכאן תוך כדי עצירות בכל מיני מקומות מעניינים.

העונה היבשה היא התקופה הטובה ביותר לבקר כאן. אם תגיעו לאיזור בין ינואר לאפריל זה יהיה עבורכם ממש אידיאלי אם כי גשמים יש כאן כל השנה. התלבשו בשכבות והביאו מעילי גשם ומכנסיים. כדאי גם לנעול נעלי הליכה טובות ולהצטייד בכמות מספקת של מזון למשך הטיול בפארק.

  • שעות פעילות: כל יום מ-8 בבוקר עד 16:00.
  • טֵלֵפוֹן: +506 2206-5615
  • מיקום

פורסם ב:

Scroll to Top
דילוג לתוכן