דף הבית » שמורת הילידים Quitirrisí

שמורת הילידים Quitirrisí

ממוקמת 40 דקות מערבית לסנטה אנה, שמורת הילידים Quitirrisí היא ביתם של כ-300 בני שבטים. יש כיום 8 קבוצות של שבטי אינדיאנים בקוסטה ריקה, מתוכן ארבע איבדו את שפתם ומנהגיהם המסורתיים. בשל קרבתם לבירה, בשני שבט ה-Quitirrisí נמנים עם הקבוצות הללו.

אינדיאני

עם זאת, אחד ממנהיגיה, חואן סאנצ'ז, עושה מאמצים ב-20 השנים האחרונות להחזיר את המנהגים והמסורות של שבטו ולהבטיח שמירה על כך לאורך שנים ולאורך הדורות.

לצאת למסע בזמן

שמורת הילידים המיוחדת Quitirrisí הזו לוקחת אתכם למסע בזמן, בעת הביקור בה. היא אחת האטרקציות התיירותיות המוכרות ביותר של הרובע, שעל שמה הוא נקרא, והיא משמשת, בין היתר, גם כמרכז תרבותי ומקום לשימור והצלת תרבותם של בני ה-Huetar יחד עם שמירה על מסורות עבודות יד.

בעת הביקור שם תוכלו למצוא מבחר רחב של פריטים, כולם עבודות יד, כמו כובעים, ערסלים, שידות ועוד. ניתן להצטרף לסיורים מאורגנים לשמורה כדי לחוות את כל זה מקרוב וגם ללמוד עליה ועל הסביבה מפיהם של מקומיים.

קצת היסטוריה על בני השמורה

בני השבטים מהווים כ-1.7 אחוזים מאוכלוסיית קוסטה ריקה. כמו קבוצות ילידים אחרות, גם לבני Huetar שבשמורה יש שטחים ואדמות משלהם.

ישנן בערך 24 טריטוריות של ילידים ברחבי המדינה, כאשר להם, בדיוק כמו לשבטים שחיים במקומות אחרים בעולם, יש סיפור חיים מיוחד ומורכב למדי. למעשה, הם האנשים הראשונים שחיו על האדמה הזו, לפני שהגיעו האירופאים והאפריקאים. כריסטופר קולומבוס הגיע לקוסטה ריקה בשנת 1502, כעשרת אלפים שנה לאחר שהעמים הילידים של קוסטה ריקה הפכו אותה לשלהם והמפגש עם המתיישבים האירופאים גרם לרבים מבני השבטים למות ממחלות, שהובאו לארצם על ידי הזרים.

שטחם של בני Huetar נמצא בשני מקומות במחוז סן חוזה. שבט Quitirrisí נמצא בקנטון דה מורה (Canton de Mora), ואילו שבט Zapatón נמצא בקנטון דה פוריסקל (Zapatón de Puriscal).

airalo ad

זהותם התרבותית של שבטים אלה אבדה במידה מסוימת, אם כי ישנן מסורות ספציפיות, כולל השימוש בצמחי מרפא, שנשתמרו עד היום ואפשר לפגוש אותן בעת הביקור במקום.

פורסם ב:

Scroll to Top
דילוג לתוכן