דף הבית » הפארק הלאומי מרינו לאס באולאס | Marino las Baulas

הפארק הלאומי מרינו לאס באולאס | Marino las Baulas

לפארק הלאומי Marino las Baulas de Guanacaste Tamarindo שבאיזור גואנקסטה יש היסטוריה ארוכה ומפותלת כמעט כמו שמו. במשך אלפי שנים צבות ים גלדי שבקעו בפלאיה גרנדה (Playa Grande) חזרו להטיל בו את ביציהן. צבים אלה, שבספרדית מכונים "Baulas", בדיוק כמו שמו של הפארק, הם הזוחלים הימיים הגדולים ביותר ואחד המצויים בסכנת הכחדה. סביב הצבים נוצרה תיירות בולטת, כאשר הפארק מושך אליו לא מעט אנשים, אולם, בעוד אנשים מגיעים כדי לצפות ביופי הזה, נוכחותם, ובעיקר האורות על החוף, מבלבלת ומקשה מאד על הצבים.

צב ים גלדי בוקע מביצה

מספר הצבים הללו שבקעו מהביצים במהלך העשורים האחרונים הצטמצם משמעותית. ראשוני המתיישבים השתמשו בבשר ובביצים שלהם כדי להשלים את תזונתם, אך סוברים שהדבר השפיע מעט על אוכלוסיית הצבים. כאשר השוק של ביצי צבים הפך למבוקש יותר והדבר התפשט יותר ברחבי האזור, ואפילו מחוץ לקוסטה ריקה, עניין זה נהיה רציני יותר ואף כזה שהחל להשפיע יותר ויותר על אוכלוסיית הצבים ומצבם.

סיורי שימור צבים

גולת הכותרת של פארק לאס באולס הם סיורי שימור הצבים. לכל הסיורים הליליים מקדימה מצגת חינוכית קצרה, ומובלת על ידי ריינג'רים שיעזרו לכם למזער את ההשפעה שלכם על המקום, וכך לתרום, ולו במעט, למאמצי השימור. מוזיאון קטן נמצא ממש בכניסה הראשית של הפארק והוא מתמקד בהיסטוריה של הצבים הללו, כאשר סיורים קוליים זמינים במספר שפות.

Las Baulas אינו פארק מפוקח או מווסת כל כך מחוץ לשיא עונת הצפייה בצבים, ואם אתם מגיעים אליו בתקופה הזו, מחוץ לעונה, אתם עשויים למצוא את עצמכם לבד על החוף. הקפידו שלא להשתמש בפנסים לא ממוגנים או בהבזקי מצלמה, לא ללכת על החול מעל סימן הגאות, לא להשמיע קולות חזקים או להתקרב יותר מדי. וכמובן, לעולם אל תקנו ביצי צבים או מוצרים העשויים מצבים.

הנה עוד אטרקציות מעניינות בפארק ובאיזור

חשוב לדעת

ביצות המנגרובים, המוגנות על ידי מקלט חיות הבר הלאומי תמרינדו (Tamarindo National Wildlife Refuge), הן המקום מושלם לבלות בו אחר הצהריים בקיאקים. במהלך שעות היום, הליכה ברחבי הפארק וגלישה מותרים בפלאיה גרנדה (Playa Grande) ובחוף הצפוני של אסטרו פאלו סקו (Estero palo seco). יש להימנע מההגעה אל החול היבש מעל סימן הגאות, שכן זה המקום שבו הצבות מטילות את ביציהן. שקנאים וציפורי מים אחרות הן האטרקציה העיקרית שם, והקופים נפוצים גם הם אך ככל שהשימור של האיזור משתפר משנה לשנה, קל יותר לזהות בעלי חיים נוספים, כמו תנינים ודובי נמלים.

מתי מומלץ לבקר בפארק הלאומי הימי Las Baulas?

הפארק פתוח למבקרים כל השנה ושבעה ימים בשבוע, בין השעות 06:00 בבוקר ועד 18:00 לפנות ערב, למעט עונת הקינון, בין אוקטובר לפברואר, אז החופים פתוחים לביקור רק עד השעה 17:00. החודשים המומלצים ביותר לביקור בפארק, כדי לחוות בפלא הנהדר, הן בין מאי לאוקטובר.

airalo ad
פורסם ב:

Scroll to Top
דילוג לתוכן