דף הבית » העיירה סיודאד קולון | Ciudad Colón

העיירה סיודאד קולון | Ciudad Colón

למרות שמדובר בעיר קטנה יחסית, סיודאד קולון (Ciudad Colón) היא יעד בולט בקוסטה ריקה, כזה הממחיש מקרוב את התרבות הכל כך ססגונית, צבעונית ומיוחדת של המדינה.

אחת מנקודות המשיכה העיקריות של סיודאד היא מושבת האמנים שבה – "מושבת האמנים ג'וליה ודיוויד וויט", המושכת אליה את כל סוגי האמנים, הסופרים והמוסיקאים. לצדה, יש בעיר גם אוניברסיטה חשובה, אוניברסיטת השלום של האו"ם, אליה מגיעים אנשים מרחבי העולם כדי ללמוד את התואר השני שלהם, כאשר השילוב של שני הדברים האלה יחד הוא זה שנותן לעיר החביבה הזו תחושה קוסמופוליטית ייחודית, תוך שמירה על התרבות המקומית שלה.

ברוכים הבאים לעיר הקטנה

סיודאד קולון נמצאת במרחק של 45 דקות נסיעה מסן חוזה, בירת קוסטה ריקה. אפשר לקחת אוטובוס שיוצא ישירות מהבירה אל סיודאד או להגיע אליה עם רכב ששוכרים בסן חוזה. מזג האוויר בעיר חם יותר בדרך כלל מזה המאפיין את סנטה אנה, הפרבר היותר יוקרתי של סן חוזה, שנמצא במרחק של 20 דקות נסיעה מזרחית לעיר, וכדאי לקחת בחשבון שאין לסיודאד קולון חוף רחצה, ועדיין, בעת הביקור בה אפשר ליהנות מלא מעט שמש, שמוסיפה עוד יותר לכייף ולאווירה.

התחבורה הציבורית נוחה מאד בעיר ולמעשה, יש בה את כל השירותים שצריך במהלך הטיול. היא גם פחות יקרה מסן חוזה ובייחוד מסנטה אנה, כך שבהחלט מתאימה לביקור קצר לבעלי תקציב נמוך.

יחד עם זאת, ואת זה חשוב לציין, אין הרבה בתי מלון ואתרי נופש בעיר הזו. את אלה תמצאו בעיקר בסן חוזה ובסנטה אנה, כך שבהחלט אפשר לשלב את סיודאד במסגרת טיול יום. יש בה אמנם כמה בתי מלון קטנים ומקומות לינה נוספים, אך מכיוון שלא מדובר במספר רב כל כך, מומלץ לבצע הזמנת חדרים מראש, ומוטב כמה שיותר מוקדם.

מה יש לראות ולעשות?

הביקור בסיודאד קולון מתאים לכל מי שאוהב לבלות בחוץ. אפשר להתמקד במרכז העיר, לבקר בשוק האיכרים שנערך מדי יום שלישי או לצאת בה לרכיבה על אופניים, לרכיבה על סוסים, או להליכה בהרים המקיפים את העיר.

יש מספר רב מאד של שבילים הרריים, שאליהם תוכלו לצאת, בעודכם מוקפים בנופים היפים המרשימים של האזור, החי והצומח והמפלים ובהחלט מומלץ מאד לעצור באחת המסעדות, המציעות אוכל מסורתי וטעים של שפים מובילים. יש מגוון רחב מאד של אפשרויות, כך שכל אחד וכל טעם ימצא את המענה הנכון לו. אך הדגש הוא, כמובן, וכפי שאפשר לנחש, הוא על המטבח הקוסטה ריקני הנהדר.

airalo ad

פורסם ב:

Scroll to Top
דילוג לתוכן