דף הבית » חוף פלאיה מאל פאיס וכפר הדייגים | Playa Mal País

חוף פלאיה מאל פאיס וכפר הדייגים | Playa Mal País

מאל פאיס הוא כפר דייגים קטן, הממוקם בקצה הדרומי של חצי האי ניקויה ​​במרכז חוף האוקיינוס ​​השקט של קוסטה ריקה. מדרום גובלת מלפאיס בפארק הלאומי קאבו בלנקו ואילו מצפון היא משתרעת לאורך כ-4 ק"מ עד לפלאיה כרמן. האיזור בו נמצאת עיירת הגלישה סנטה תרזה.

חופי מאל פאיס
חופי מאל פאיס

התרגום מספרדית לעברית של הביטוי Mal Pais הוא "ארץ רעה" וישנן תיאוריות שונות לגבי מקור השם הזה. יתכן והמקום "זכה" לכינוי הזה בשל קו החוף הסלעי שלו או אולי דווקא בגלל מפולות האדמה התדירות על הגבעות התלולות המכוסות בג'ונגל.

אטרקציה מיוחדת כאן היא הפארק הלאומי קאבו בלנקו השכן, שגבעותיו המיוערות והשופעות הן נוף נפלא ומשובב נפש. קאבו בלנקו היא מקלט חשוב לטבע ולבעלי חיים. זו גם הסיבה שאסור להיכנס לקאבו בלנקו מהצד של מלפאיס אלא רק מהכניסה הרשמית בקאבויה, 7 ק"מ משם.

ההיסטוריה של האיזור

במשך שנים ארוכות נותר חצי האי הדרומי של מפרץ ניקויה מחוץ למסלול התיירים השחוק כי היה קשה להגיע אליו. הכבישים היו במצב גרוע והיו הרבה פחות מעבורות מאשר היום איתן ניתן היה לחצות את המפרץ. רק גולשים ותרמילאים קשוחים במיוחד היו המטיילים הראשונים שגילו את החופים המדהימים של מלפאיס ואת נקודות הגלישה הנהדרות של האיזור.

בתי המלון ואתרי הנופש הראשונים הוקמו במלפאיס בסביבות 1986. בתקופה זו רק הגיע חשמל לאזור ושמה של סנטה תרזה היה כמעט לא מוכר. למעשה, כל אזור החוף כולל סנטה תרזה נקרא אז מאל פאיס (Mal País). 

תכנון טיולים באנר

עם זאת, בתחילת שנות ה-2000, משקיעים זרים החלו לקנות עוד ועוד קרקעות בסנטה תרזה, ולקדם אותה כחוף גלישה טרנדי. בתוך שנים ספורות, סנטה תרזה הפכה ליעד תיירותי מיינסטרימי, והאזור כולו הפך להיות יותר ויותר נקרא "סנטה תרזה". 

לא רק מלונות ובתי נופש לתיירים יש כאן אלא גם אחוזות יוקרתיות עם נוף לאוקיינוס ​​פזורות על הגבעות וקו החוף. עשירי ומפורסמי העולם נמצאים באיזור לעיתים גם הם.

airalo ad

מלפאיס או סנטה תרזה?

בעוד שסנטה תרזה היא כיום עיירת גלישה שוקקת חיים, מאל פאיס לעומתה שמרה על האווירה הרגועה שלה והיא מבוקשת בעיקר בקרב מטיילים שמחפשים אחר טבע ושלווה. החיים כאן עדיין מתנהלים בעצלתיים ובתים רבים נמצאים על חלקות אדמה ענקיות שבהן בעלי חיים מוצאים מחסה בסבך וקופים חוצים את חופת היער.

הקהל הצעיר נוהר לעיירת הגלישה התוססת סנטה תרזה כי מה לעשות, שם תמיד יש מה לעשות. סצנת המסיבות שם חזקה עם אירועים בברים ובמסעדות. לעומת זאת, במאל פאיס יש מספר מצומצם של מסעדות ומלונות, והם די רחוקים זה מזה. 

מומלץ להגיע לכאן עם רכב שכור משלכם מכיוון שאין גם חנויות או סופרמרקטים במלפאיס, אלא רק חנות מכולת. 

גם התחבורה הציבורית מוגבלת מאוד ותחנת האוטובוס הקרובה ביותר למאל פאיס בה יורדים הנוסעים מסן חוזה נמצאת בצומת הכבישים פלאיה כרמן, בעוד שלסנטה תרזה יש מספר תחנות אוטובוס ברחבי העיר כולה.

חוף פלאיה כרמן היא המקום שבו מאל פאיס פוגשת את סנטה תרזה. החוף פופולרי מאוד, ידוע בגלים שמאפשרים לגולשים מתחילים גלישה קלה. מעל החוף נמצא המרכז המסחרי ובו בנק, בית מרקחת, סוכנויות השכרת רכב וחנויות שונות. 

צומת הכבישים היא נקודת ההגעה הנפוצה לרוב התיירים. פנייה ימינה תוביל אתכם ברחוב הסואן והעמוס לעתים קרובות דרך סנטה תרזה, בעוד שאם תפנו שמאלה תמצאו את עצמכם בכביש שקט לכיוון מלפאיס.

פורסם ב:

Scroll to Top
דילוג לתוכן