דף הבית » הר הגעש ברווה | Barva

הר הגעש ברווה | Barva

הר הגעש בראווה (Barva) נמצא בתוך הפארק הלאומי בראוליו קארילו (Braulio Carrillo), על רצועת טבעת האש של האוקיינוס ​​השקט. בקוסטה ריקה יש יותר מ-100 הרי געש. חלקם פעילים, כמו הר הגעש פואס, בעוד שאחרים שוכבים נינוחים ורדומים כבר מאות שנים. הר הגעש ברווה שבמחוז הרדיה הוא אחד מהם.

מסלול בהר הגעש בראווה
מסלול בהר הגעש בראווה

הר הגעש ברווה נמצא כ-14 קילומטרים צפונית-מזרחית לבירה סן חוזה והוא הנקודה הגבוהה ביותר בפארק הלאומי בראוליו קארילו בגובה של כמעט 3000 מטרים מעל פני הים. ההר כולל לגונות רבות שנוצרו על ידי הנחלים והנהרות שזורמים אל ומהמכתשים שנגרמו מהתפרצויות קודמות. הלגונה העמוקה ביותר של הר הגעש ברווה, "לגונה דה ברווה", 9 מטר עומקה ובצד המערבי שלה יש 3 גבעות שבגללן מכנים את האיזור המקומיים Las Tres Marías.

שלושת המריות – Las Tres Marías

הר הגעש ברווה הוא למעשה אחת משלוש פסגות הרריות המרכיבות את Las Tres Marías. זהו השם שניתן לסדרת ההרים הנראים בעמק המרכזי של הרדיה. בעוד ברווה עצמו נותר רדום במשך חלק ניכר מאלפי השנים האחרונות, בהר עצמו יש מעל 10 אתרי התפרצות שבהם הלחץ של הסלעים המותכים מתחת לפני השטח פילס את דרכו החוצה במשך עשרות אלפי שנים.

יש מומחים מאמינים שבראווה התפרץ בפעם האחרונה במאה השבע עשרה אך עדויות שנאספו על ידי גיאולוגים מצביעות על כך שלא היתה כאן התפרצות אמיתית אלא רק רעידת אדמה חזקה.

אטרקציות ודברים לעשות

הר הגעש ברווה הוא מקום מצוין לראות את היופי המלכותי של קוסטה ריקה. האזור שמסביב להר כולל עשרות מסלולי הליכה בדרגות קושי שונות. ממסלול ההליכה Stag Horn Path המתפתל סביב בסיס הר הגעש נשקפיפ נופים מדהימים של לגונת בראווה, הקלדרה הגדולה ביותר בפארק הלאומי בראוליו קארילו. המסלול הזה מוביל אל שביל הלגונה של Copey ממנו נשקפים נופים מדהימים של העמק המרכזי.

תכנון טיולים באנר

איך מגיעים להר?

שלט בדרך ללגונות של הר הגעש בראווה
שלט הכוונה בדרך ללגונות של הר הגעש בראווה

כדי להגיע לפארק ולהר הגעש ברווה, כדאי לשכור רכב שטח, מכיוון שהכבישים המובילים לבראוליו קארילו לא מאוד נוחים בלשון המעטה. אפשר ללון באיזור או בעיירה הסמוכה סקרמנטו ומשם להגיע לפארק, אם כי נסיעה מהעיירה לתחנת הריינג'רים שבפארק במהלך העונה הגשומה לא מומלצת עקב מפולות קרקע ומפולות סלעים.

הר הגעש ברווה הוא אחד מפלאי הטבע המרשימים ביותר של קוסטה ריקה ואם תגיעו להר האדיר הזה תישאר איתכם חוויה יחודית לכל החיים.

airalo ad

פורסם ב:

Scroll to Top
דילוג לתוכן